Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJak kupić lub wynająć biuro czy apartament

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-03-16 00:06:44
irlandia, nieruchomości, ceny

Rosnące ceny nieruchomości w Irlandii to efekt głównie problemów sektora budowlanego i znacznego zmniejszenia podaży w ostatnich latach przy stałym popycie na poziomie 20 tys.

 

 

Według danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) ceny nieruchomości w 2015 roku w skali całego kraju wzrosły o 6,5%. Rosnące ceny wynikają z utrzymującego się niedoboru nowych lokali przy stałym popycie na poziomie 20 tys.

Wzrosty cen nieruchomości w 2015 r., inaczej niż w poprzedzającym roku, najbardziej widoczne były poza Dublinem. Ceny domów poza stolicą zwiększyły się o 10,2%, podczas gdy w Dublinie o 2,6%.

W porównaniu z początkiem 2007 r. ceny domów w Dublinie pozostają nadal niższe o 34,2%, zaś apartamentów o 40,6%. W przypadku reszty kraju nieruchomości utrzymują niższą wartość o 35,4%.

Sektor budownictwa mieszkaniowego w Irlandii powoli odżywa, jednak rynek nieruchomości nadal będzie podatny na wzrost cen do czasu aż rozwiązany zostanie problem ograniczonej podaży i niezaspokojonego popytu.