Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Inne kwestie podatkowe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-03-30 14:09:38
irlandia, podatki, firma

W materiale tym znajduje się szereg zagadnień z zakresu podatków związanych z prowadzeniem firmy w Irlandii

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie prezentuje poniżej opracowanie przygotowane przez firmę Tax Assist Accountants, które może być przydatne dla osób, które myślą o rozpoczęciu działalności gospodarczej w Irlandii. W materiale tym znajduje się szereg zagadnień z zakresu podatków związanych z prowadzeniem firmy w Irlandii. Znajdziemy tu też pytania, nad jakimi trzeba się zastanowić przed uruchomieniem biznesu. Autorzy udzielają też wskazówek, które mogą pomóc w wyborze właściwej formy prawnej tworzonego przedsiębiorstwa. Dowiemy się tu również, jakie powinny być pierwsze kroki przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej, jakie czyhają na przedsiębiorców pułapki podatkowe, czy powinno się zarejestrować firmę jako płatnika VAT, jakie problemy związane są z rozliczaniem kosztów samochodu służbowego itp. Opracowanie to będzie również przydatne osobom planującym uruchomienie firmy zatrudniającej pracowników. Znajdziemy tu podstawowe informacje dotyczące podatku od dochodu (PAYE), obowiązki pracodawcy wobec urzędu skarbowego (Revenue) i wskazówki, jakich błędów należy się wystrzegać. Autorzy zwracają również uwagę na kwestie właściwego obliczenia należnego podatku, zasady zatrudniania współmałżonka i wiele innych spraw związanych z prowadzeniem firmy.

Materiał ten stanowi ciekawe uzupełnienie informacji prezentowanych na naszej stronie internetowej, w tym m.in. dotyczących form prowadzenia działalności gospodarczej czy rejestracji firmy w Irlandii i wielu innych. Więcej na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce ABC Biznesu.

Poradnik przygotowany przez firmę Tax Assist Accountants dostępny jest w załączniku poniżej.




Pliki do pobrania

Kwestie podatkowe przy otwieraniu firmy w Irlandii
pdf | 429.25 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Długopisy Cosmo

Klasyczny i ekskluzywny jednocześnie – taki jest każdy długopis Cosmo. Dbałość o szczegóły estety...
Polska - ŻARY 2019-10-18 Dodał: Adam Burzyński Media i reklama Zobacz ofertę

Breloki reklamowe

Choć z wyglądu nieco niepozorne, oczywiście breloki reklamowe, są niezwykle funkcjonalnym akcesor...
Polska - ŻARY 2019-11-18 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Eastchem Ltd, supplier of chemical raw materials, Potassium carbonate K2CO3, Potassium sulphate K...

Firma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim impor...
Polska - Zawiercie (miasto) 2020-11-24 Dodał: Pozostałe wyroby chemiczne, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert