Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w sierpniu 2015 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2015-10-05 12:33:09
sprzedaż detaliczna, irlandia

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii w sierpniu 2015 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 4%, a w stosunku do sierpnia 2014 r. wzrósł o 9,3%.

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w sierpniu 2015 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 4%, a w stosunku do sierpnia 2014 r. wzrósł o 9,3%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z lipcem br. zwiększył się o 0,9%, a w stosunku rocznym wzrósł o 7,6%. Wśród pozycji, gdzie odnotowano największy wzrost sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: meble i oświetlenie (+13,2%), pozostała sprzedaż detaliczna (+5,8%) oraz narzędzia, farby i szkło (+4,1%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w zakresie: handlu motoryzacyjnego (-4,6%), książek, gazet i artykułów biurowych (-0,3%) oraz sprzedaży w sklepach niewyspecjalizowanych (-0,2%). W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w sierpniu 2015 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 1,7%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 5,6%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 0,3%, a w stosunku rocznym wzrósł o 3,7%.