Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWizytacja wystawy MEDTEC Ireland w Galway

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2015-10-08 01:15:30
urządzenia medyczne, irlandia

W dniu 7 października 2015 r. przedstawiciele WPHI Ambasady RP w Dublinie odwiedzili wystawę komponentów do sprzętu i aparatury medycznej MEDTEC Ireland, która odbyła się w Galway.

W dniu 7 października 2015 r. przedstawiciele WPHI Ambasady RP w Dublinie odwiedzili wystawę komponentów do sprzętu i aparatury medycznej MEDTEC Ireland, która odbyła się w Galway. Wzięło w niej udział 105 wystawców. Oprócz firm irlandzkich prezentowały się tu również przedsiębiorstwa z (w porządku alfabetycznym): Danii, Francji, Izraela, Niderlandów, Niemiec, Pakistanu, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Tajwanu, Zjednoczonego Królestwa. Kolejny raz w wystawie uczestniczyła firma SteriPack (producent opakowań dla przemysłu medycznego) posiadająca zakład produkcyjny w Polsce. Według organizatorów tegoroczną dwudniową wystawę odwiedziło około 600 zwiedzających. Wśród nich znaleźli się uczestnicy odbywającej się równolegle konferencji nt. zagadnień związanych z przemysłem medycznym, studenci kierunków technicznych i medycznych oraz klienci współpracujący już z wystawiającymi się firmami, którzy w ten sposób mieli możliwość osobistego poznania się i kontynuowania rozmów handlowych. Wystawa MEDTEC Ireland jest jedyną tego typu imprezą w Irlandii dedykowaną sektorowi komponentów do urządzeń medycznych. Światowe zapotrzebowanie na wyroby tego sektora stale wzrasta. Popyt na urządzenia medyczne kreowany jest przede wszystkim pogłębiającymi się na całym świecie zmianami demograficznymi spowodowanymi starzeniem się społeczeństw. Sytuacja ta zachęca firmy branży medycznej do zwiększania nakładów inwestycyjnych na badania i rozwój dostrzegając możliwości wzrostu w tym obszarze. Sektor sprzętu i urządzeń medycznych jest szczególnie rozwinięty w Irlandii, gdzie za sprawą korzystnego otoczenia biznesowego i inwestycyjnego swoje zakłady produkcyjne zlokalizowała tu światowa czołówka największych wytwórców tej branży. W trakcie wizytacji wystawy MEDTEC Ireland przedstawiciele WPHI przeprowadzili rozmowy z reprezentantami kilku wystawiających się firm zachęcając do nawiązania współpracy z polskimi producentami sprzętu medycznego. Wystawa, pomimo bardzo technicznego charakteru, daje szanse na dotarcie do ważnych klientów branży urządzeń medycznych. W ocenie placówki polskie firmy tego sektora powinny rozważyć możliwość bezpośredniego uczestnictwa w przyszłorocznej edycji MEDTEC Ireland w Galway w formie np. wspólnego stoiska zorganizowanego pod patronatem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED.