Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii we wrześniu 2015 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2015-11-01 23:38:07
sprzedaż detaliczna, irlandia

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii we wrześniu 2015 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 0,3%, a w stosunku do września 2014 r. wzrósł o 8,6%.

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) we wrześniu 2015 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 0,3%, a w stosunku do września 2014 r. wzrósł o 8,6%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z sierpniem br. zwiększył się o 0,7%, a w stosunku rocznym wzrósł o 8%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największy wzrost sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: pozostała sprzedaż detaliczna (+1,9%), sprzedaż w sklepach niewyspecjalizowanych (+1,2%) oraz paliwo (+0,6%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w zakresie: mebli i oświetlenia (-2,6%), żywności, napojów i wyrobów tytoniowych (-2,2%) oraz gastronomii (-1,6%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej we wrześniu 2015 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,1%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 4,9%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,1%, a w stosunku rocznym wzrósł o 4,1%.