Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIrlandia w rankingu Banku Światowego nt. prowadzenia działalności gospodarczej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2015-11-04 20:38:25
ranking doing business, irlandia

Irlandia awansowała o 2 pozycje w stosunku do skorygowanych wyników za ubiegły rok osiągając 17. lokatę w rankingu.

Bank Światowy (ang. World Bank) w październiku br. opublikował kolejny raport na temat prowadzenia działalności gospodarczej na świecie (ang. Doing Business 2016: Measuring Regulatory Quality and Efficiency). Badaniem objęto 189 krajów świata. Irlandia awansowała o 2 pozycje w stosunku do skorygowanych wyników za ubiegły rok osiągając 17. lokatę w rankingu. Wśród czynników, które zdecydowały o tak dobrej klasyfikacji znalazły się: płacenie podatków (6. pozycja) i ochrona inwestora (8. pozycja).

W stosunku do poprzedniego raportu odnotowano poprawę w zakresie: ochrony inwestora (8. pozycja, awans o 4 miejsca) i rozpatrywania wniosków o pozwolenie na budowę (43. pozycja, awans o 8. miejsc). Pogorszyła się natomiast sytuacja w zakresie: uruchamiania firmy (25. pozycja, spadek o 6 miejsc), uzyskania kredytu (28. pozycja, spadek o 4 miejsca), oczekiwania na podłączenie energii elektrycznej (30. pozycja, spadek o 1 miejsce), rejestracji własności (39. pozycja, spadek o 2 miejsca) i handlu zagranicznego (48 pozycja, spadek o 1 miejsce).

Raport stwierdza, że najłatwiej prowadzi się działalność gospodarczą w Singapurze (kolejny raz z rzędu utrzymano tę pozycję), a największy postęp odnotowały kraje: Kostaryka, Uganda, Kenia, Cypr, Mauretania, Uzbekistan, Kazachstan, Jamajka, Senegal i Benin

W rankingu Doing Business 2016 Polska zajęła 25 lokatę, awansując o trzy miejsca w stosunku do skorygowanego wyniku za ubiegły rok. W historii tej publikacji to najwyższe notowanie. Polska znalazła się przed Szwajcarią, Francją czy Niderlandami. Wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej lepiej od naszego kraju wypadły Estonia, Litwa i Łotwa.

Pełny raport Banku Światowego „Doing Business 2016: Measuring Regulatory Quality and Efficiency” dostępny jest na stronie internetowej: www.doingbusiness.org.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Obróbki blacharskie

Świadczymy usługi cięcia i gięcia blachy według zlecenia klienta. Wykonujemy elementy metalowe o ...
Polska - POZNAŃ 2019-08-14 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja i przetwórstwo metali Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert