Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie z przedstawicielami polskiego biznesu w Ennis

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2015-11-13 17:20:27
polonia, ennis, irlandia

W dniu 8 listopada 2015 r. przedstawiciel WPHI Dublin wziął udział w obchodach Święta Niepodległości zorganizowanych w Ennis.

W dniu 8 listopada 2015 r. przedstawiciel WPHI Dublin wziął udział w obchodach Święta Niepodległości w Ennis, Co. Clare zorganizowanych przez Polish Irish Association. Wydarzenie to przygotowane zostało przez mieszkających w Ennis, ale także w Limerick, Shannon i kilku innych okolicznych miejscowościach, Polaków i Irlandczyków chcących uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości proboszcza miejscowej parafii, który udostępnił organizatorom pomieszczenia parafialne budynku Maria Assumpta Hall.

W programie wydarzenia przewidziane były takie atrakcje jak: warsztaty tańców narodowych, kącik dla najmłodszych, koncert gitarowy i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, konkurs ciast i rodzinny grill. Równolegle odbył się kiermasz polskich książek i rękodzieła miejscowych artystów i rzemieślników. Wydarzenie uświetnił występ Teatru Polskiego z Limerick i parada polskich motocyklistów z grupy HusaRRia.

Udział w tym wydarzeniu przedstawiciela WPHI w Dublinie pozwolił na przedstawienie i rozpropagowanie oferty Wydziału wśród miejscowych przedsiębiorców, a także na zorientowanie się co do potencjału i możliwości ewentualnej przyszłej współpracy. Przedstawiciel WPHI Dublin przeprowadził kilkanaście indywidualnych rozmów, które w przyszłości mogą zaowocować nawiązaniem kontaktów handlowych z polskimi przedsiębiorcami z różnych branż i gałęzi gospodarki.