Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWystawa budowlana BMAP Expo

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2015-11-22 20:22:35
targi budowlane, irlandia

Po kilku latach spadków zapotrzebowanie na stolarkę budowlaną znowu zaczęło rosnąć

W dniach 18-19 listopada 2015 r. odbyła się wystawa sektora budowlanego pod nazwą BMAP Expo. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Irlandii od 2012 r. Kryzys w miejscowym sektorze budowlanym skutkował gwałtownym spadkiem zainteresowania tego typu imprezami wśród ludzi z branży. Dopiero od niedawna wraz z poprawą głównych wskaźników makroekonomicznych gospodarki irlandzkiej i rosnącym zapotrzebowaniem na nowe domy nastąpiło pewne ożywienie w budownictwie. Wydarzenie BMAP Expo zgromadziło zaledwie około 50 wystawców, co stanowi o kiepskiej kondycji tego sektora. Nowe inicjatywy rządu Irlandii, w tym plany inwestycyjne, które do 2021 r. mają pochłonąć 27 mld EUR, a także mechanizmy rynkowe powinny wkrótce odmienić ten obraz. Poza wystawą na wyodrębnionej powierzchni organizatorzy przewidzieli także część seminaryjną gdzie prezentowano różne zagadnienia związane z budownictwem, nowymi rozwiązaniami i technologiami.

Wobec spodziewanej poprawy w branży budowlanej WPHI Ambasady RP w Dublinie planuje organizację polskiego stoiska podczas targów BMAP Expo w 2016 r. Rynek irlandzki przed kryzysem gospodarczym był jednym ze znaczących odbiorców polskich wyrobów stolarskich dla budownictwa. W latach 2007-2008 wartość eksportu tego asortymentu do Irlandii nieznacznie przekraczała 22 mln EUR. Po kilku latach spadków zapotrzebowanie na stolarkę budowlaną znowu zaczęło rosnąć. Wzrostu sprzedaży można spodziewać się także w zakresie materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także mebli i artykułów dekoracyjnych.