Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie biznesowe MeetWest 2015

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2015-11-22 20:28:56
spotkania biznesowe, meetwest, athlone, irlandia

Dwudniowe spotkanie zgromadziło około 250 firm irlandzkich zlokalizowanych w zachodniej części wyspy

W dniach 18-19 listopada 2015 r. przedstawiciel Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie wziął udział w spotkaniu biznesowym odbywającym się Athlone pod nazwą MeetWest 2015. Impreza odbyła się już piąty raz z rzędu. Wśród organizatorów znalazły się najważniejsze irlandzkie instytucje (krajowe i regionalne) odpowiedzialne za promocję i wsparcie rozwoju przedsiębiorczości (*).

Dwudniowe spotkanie zgromadziło około 250 firm zlokalizowanych w zachodniej części wyspy. Reprezentowało je ponad 400 przedstawicieli zainteresowanych rozwojem swoich przedsiębiorstw oraz nawiązywaniem nowych kontaktów biznesowych. Pierwszego dnia miał miejsce panel dyskusyjny, w czasie którego pięciu ekspertów analizowano tradycyjne formy marketingu oraz najnowsze rozwiązania oferowane przez media cyfrowe. Na podstawie konkretnych przykładów wskazywano jak osiągać najlepsze rezultaty przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. W sesji pytań i odpowiedzi przedsiębiorcy mogli zasięgnąć porady odnośnie dopasowania narzędzi promocyjnych dla potrzeb swoich firm. Dalsza część spotkania miała charakter bezpośrednich rozmów pomiędzy uczestnikami - tzw. networking.

W kolejnym dniu odbyło się około 2 tys. indywidualnych spotkań pomiędzy przedsiębiorcami uczestniczącymi w imprezie. Każdy z uczestników otrzymał grafik rozmów z poszczególnymi partnerami dopasowanych na podstawie zgłoszeń firm. Trwające 20 minut spotkania pozwalały na przedstawienie zakresu działalności i oferty każdej ze stron oraz wymianę pomysłów na temat możliwości wzajemnej współpracy. W czasie tego dnia przedstawiciel WPHI przeprowadził 18 indywidualnych rozmów z firmami zainteresowanymi współpracą gospodarczą z Polską.

Wśród zapytań z tej imprezy na uwagę zasługują m.in. dotyczące dodatków krawieckich i pasmanteryjnych, odzieży, odzieży roboczej, wyrobów z metalu, wyrobów hydraulicznych, współpracy w dziedzinie logistyki transportu, środków do dezynsekcji i higieny.

Dzięki unikalnej formule imprezy łączącej w sobie elementy seminarium i bezpośrednich spotkań z przedsiębiorcami udało się dotrzeć do stosunkowo dużej grupy firm irlandzkich z informacjami nt. możliwości współpracy gospodarczej z Polską.

W ocenie WPHI impreza w tym formacie jest idealnym sposobem dla nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Przedsiębiorcy uczestniczący w tym wydarzeniu podkreślali, iż wielu kontrahentów z jakimi współpracują obecnie udało im się poznać właśnie podczas tego typu spotkań. Kolejna impreza MeetWest odbędzie się na jesieni 2016 r. Dokładny termin i miejsce podane zostaną do wiadomości w przyszłym roku. W podobnej formule realizowane były spotkania biznesowe w Cork pod nazwą Corkmeet.

(*) W organizację MeetWest 2015 zaangażowane były: rada hrabstwa Roscommon, rada hrabstwa Galway, rada miasta Galway, rada hrabstwa Mayo, agencje wsparcia przedsiębiorczości w Roscommon, Galway, Mayo (ang. Local Enterprise Office), zachodnia komisja ds. rozwoju (ang. Western Development Commission) – promująca rozwój społeczny i gospodarczy zachodnich obszarów Irlandii, Údarás na Gaeltachta – regionalna agencja ds. rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego na obszarach gdzie język irlandzki jest w powszechnym użyciu, Enterprise Ireland (narodowa agencja promocji przedsiębiorczości), IDA Ireland (agencja odpowiedzialna za przyciąganie inwestorów zagranicznych), organizacja charytatywna SCCUL Enterprises Ltd oraz firmy: The Marketing Department i My IT Department.