Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w październiku 2015 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2015-11-27 13:40:59
sprzedaż detaliczna, irlandia

W październiku 2015 r. w Irlandii wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,8%, a w stosunku do października 2014 r. wzrósł o 6,9%.

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w październiku 2015 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,8%, a w stosunku do października 2014 r. wzrósł o 6,9%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z wrześniem br. zmniejszył się o 0,3%, a w stosunku rocznym wzrósł o 5,8%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największy wzrost sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: meble i oświetlenie (+3,8%), gastronomia (+2,1%) oraz sprzedaż w centrach handlowych (+1,4%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w zakresie: wyrobów elektrycznych (-2,9%), paliwa (-2,1%) oraz narzędzi, farb i szkła (-1,3%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w październiku 2015 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 1%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 3,5%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca utrzymał się na tym samym poziomie, a w stosunku rocznym wzrósł o 2,4%.