Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPoziom produkcji budowlanej w Irlandii w III kwartale 2015 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2015-12-11 12:26:24
budownictwo, irlandia

Budownictwo mieszkaniowe w Irlandii w III kw. br. w stosunku do wyników sprzed roku wzrosło o 36,2%

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego produkcja budowlana w Irlandii w III kwartale br. w wyrażeniu ilościowym zwiększyła się o 14% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W przeciągu 3 miesięcy poprawa wyniosła 3,1%. Na wynik ten największy wpływ miało budownictwo mieszkaniowe, gdzie w ciągu roku wzrost osiągnął poziom 36,2% (+3,2% w skali kwartału) oraz budownictwo komercyjne z rocznym wzrostem 3,3% (-4% w ciągu ostatnich trzech miesięcy). Z kolei w budownictwie inżynieryjnym w ciągu roku nastąpił spadek o 5,9% (-2,6% w skali kwartału).

W wyrażeniu wartościowym w III kwartale br. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku wyniki sektora budowlanego w Irlandii zwiększyły się o 9,5%, ale w przeciągu 3 miesięcy nastąpił spadek o 0,3%. W budownictwie mieszkaniowym w ciągu roku wzrost osiągnął poziom 36,9% (2% w skali kwartału), a w komercyjnym 3,9% (-3,9% w skali kwartału). Z kolei w budownictwie inżynieryjnym w ciągu roku nastąpił spadek o 5,5% (-1,2% w skali kwartału).

Tak duże wzrosty w zakresie budownictwa mieszkaniowego nie były w Irlandii spotykane od wielu lat. Stanowi to dobrą prognozę dla rozwoju sprzedaży polskich materiałów budowlanych, elementów wykończeniowych, drzwi, okien, mebli i wszelkich innych produktów związanych z wyposażaniem domów i mieszkań.