Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie stoisko na wystawie Hospitality Expo w Dublinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-07-08 15:34:42
targi spożywcze, hotelarstwo, irlandia

Zorganizowanie stoiska było okazją do zaprezentowania polskiej produkcji sektora żywnościowego, napojów oraz artykułów dla gastronomii i hotelarstwa

W dniach 3-4 lutego 2016 r. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie uczestniczył w wystawie branży hotelarsko-gastronomicznej Hospitality Expo odbywającej się na terenach wystawienniczych Royal Dublin Society (RDS) w Dublinie. Na stoisku informacyjno-promocyjnym WPHI o powierzchni 8 m² prezentowane były katalogi i wyroby kilkunastu polskich producentów, a z możliwości bezpośredniego udziału skorzystały trzy firmy. Polskie stoisko odwiedził Ambasador RP w Irlandii Pan Ryszard Sarkowicz.

Wystawa Hospitality Expo jest adresowana do producentów i usługodawców sektorów: hotelarskiego i gastronomii (restauracje, kawiarnie, puby). Impreza ta odbywa się co dwa lata na przemian z wydarzeniem o nazwie Catex. W tym roku wzięło w niej udział ponad 200 wystawców pochodzących głównie z Republiki Irlandii i Irlandii Północnej. Organizatorzy oceniają, że w ciągu dwóch dni trwania imprezy odwiedziło ją około 3 tys. przedsiębiorców tej branży. Wystawcy, rozlokowani na trzech halach wystawowych, podzieleni byli tematycznie według profilu działalności: rozwiązania informatyczne, wyposażenie i sprzęt gastronomiczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, żywność. Równolegle do wystawy na odrębnych stoiskach miały miejsce prezentacje m.in. z zakresu wykorzystania nowych technologii, właściwego przygotowania strategii biznesowej firmy, szkoleń i rekrutacji pracowników, systemów rezerwacji i regulowania płatności. Dodatkowo przedsiębiorcy mogli skorzystać z indywidualnych porad i konsultacji fachowców z powyższych dziedzin. W hali, w której zgromadzeni byli producenci żywności i napojów odbywały się również konkurencje przygotowywania potraw, najlepszej ich prezentacji oraz pokazy serwowania drinków alkoholowych. Więcej informacji o imprezie oraz listę wystawców można znaleźć na stronie internetowej organizatora: www.hospitalityexpo.ie.

Zorganizowanie polskiego stoiska było okazją do zaprezentowania rodzimej produkcji sektora żywnościowego, napojów oraz artykułów dla gastronomii i hotelarstwa. Dało to możliwość nawiązania wielu kontaktów handlowych i zainteresowania polską ofertą. Szczególnie dużo zapytań dotyczyło m.in. możliwości importu z Polski wędlin i suchych przekąsek, słodyczy, opakowań, napojów, profesjonalnego sprzętu AGD oraz mebli dla gastronomii i hotelarstwa. Ocenia się, iż podczas 2. dniowej wystawy polskie stoisko odwiedziło ok. 200 osób.

Podczas wydarzenia przedstawiciele WPHI udostępniali zainteresowanym materiały informacyjne Polskiej Organizacji Turystycznej. Prowadzono także promocję turystyki przyjazdowej do wybranych miast i regionów Polski oraz zwracając uwagę na organizowane w tym roku Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Kolejna edycja wystawy Hospitality Expo planowana jest na luty 2018 r. Zapraszamy wszystkie zainteresowane polskie firmy do korzystania z naszych bezpłatnych usług wsparcia w promocji na rynku irlandzkim.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż Drób Halal

Jako bezpośredni producent drobiu halal oferujemy sprzedaż hurtową tuszek z kurczaka i kury oraz ...
Polska - Warszawa 2020-09-09 Dodał: Adan Hassan Handel, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Mięso Zobacz ofertę

Domki na wodzie

Domki na wodzie są produkowane w głównej mierze w Polsce. Profesjonalne stocznie są rozlokowane w...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Czarter jachtów motorowych

Początki firmy Wypożyczalnia Mazury sięgają roku 2010, kiedy właściciel firmy zdecydował się na z...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert