Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w styczniu 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-02-29 22:09:44
sprzedaż detaliczna, irlandia

Sprzedaż detaliczna w Irlandii w styczniu br. w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego roku wzrosła o 10,3%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w styczniu 2016 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 4,1%, a w stosunku do stycznia 2015 r. wzrósł o 10,3%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z grudniem 2015 r. zwiększył się o 0,7%, a w stosunku rocznym wzrósł o 6,4%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największy wzrost sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: handel motoryzacyjny (+9,1%), urządzenia elektryczne (+6%) oraz odzież, obuwie i tekstylia (+2,8%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w zakresie: pozostałej sprzedaży detalicznej (-3%) i mebli oraz oświetlenia (-1,8%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w styczniu 2016 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 6%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 8,9%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 0,9%, a w stosunku rocznym wzrósł o 4,5%.