Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w marcu 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-04-28 17:13:44
sprzedaż, irlandia

W marcu 2016 r. w Irlandii wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym wzrósł o 5,2%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w marcu 2016 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 2,1%, a w stosunku do marca 2015 r. wzrósł o 5,2%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z lutym br. zmniejszył się o 0,1%, a w stosunku rocznym wzrósł o 6,4%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największy wzrost sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: pozostała sprzedaż detaliczna (+3,5%), żywność, napoje i wyroby tytoniowe (+2,1%) oraz narzędzia, farby i szkło (+1,9%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w zakresie: handlu w centrach handlowych (-4%), handlu motoryzacyjnego (-2,7%) oraz urządzeń elektrycznych (-2,1%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w marcu 2016 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 2,1%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 3,1%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,1%, a w stosunku rocznym wzrósł o 3,9%.