Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie stoisko na targach maszyn i urządzeń rolniczych Grass & Muck

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-07-08 15:24:22
polskie stoisko, maszyny, rolnictwo, irlandia

Wydarzenie zgromadziło ponad 125 wystawców z całej Irlandii

W dniu 12 maja r. na terenie Gurteen College, Ballingarry, Roscrea, Co. Tipperary odbyły się - organizowane co dwa lata przez Farm Tractor & Machinery Trade Association - targi maszyn i urządzeń rolniczych FTMTA Grass & Muck 2016. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie wziął udział w tego typu targach po raz pierwszy w swojej historii.

Teren targów podzielony był na dwie zasadnicze części. W pierwszej z nich, demonstracyjnej, ponad 40 wystawców - producentów i dealerów - na żywo prezentowało możliwości różnego rodzaju maszyn rolniczych. Ponad 25 producentów i importerów na obszarze ponad 33 hektarów (80 akrów) zaprezentowało różne typy i marki sprzętu do robienia kiszonki, a także sprzętu do jej załadunku. Dodatkowo, na ściernisku kukurydzianym odbyły się pokazy rozrzutników obornika i rozrzutników gnojowicy.

Druga część, stacjonarna, zgromadziła ponad 100 wystawców, zarówno lokalnych, producentów, jak i największe, światowe firmy z branży. Prezentowali oni różnego rodzaju maszyny i urządzenia rolnicze, począwszy od ciągników i maszyn rolniczych (wielu marek), poprzez akcesoria do pielęgnacji zwierząt, nasiona, po środki ochrony roślin.

 

Jak podkreślali organizatorzy wydarzenia, najważniejszą częścią wystawy były pokazy i demonstracje różnego rodzaju maszyn i urządzeń rolniczych, z których kilka miało swoją irlandzką premierę właśnie na targach Grass & Muck. Dzięki takim pokazom, farmerzy mogą od razu na miejscu ocenić przydatność danego urządzenia w swoim gospodarstwie.

Na stoisku WPHI zalety produkowanych w Polsce różnego rodzaju maszyn rolniczych prezentowały przedstawicielki dwóch polskich producentów tego typu maszyn i urządzeń: PRONAR i METAL-FACH. Dodatkowo, dwie inne firmy: BURY MASZYNY ROLNICZE oraz POM AUGUSTÓW przysłały swoje katalogi i materiały reklamowe, które zostały rozdystrybuowane wśród potencjalnych klientów, głównie dealerów maszyn rolniczych w Irlandii, jak również wśród rolników indywidualnych.

W sumie wydarzenie zgromadziło ponad 125 wystawców z całej Irlandii (również Irlandii Północnej). Część z wystawiających się importerów maszyn już posiada w swojej ofercie maszyny z Polski, takich producentów jak m.in.: SaMASZ, Jar-Met, Mesko-Rol czy Talex. Jak szacują organizatorzy, wystawę odwiedziło od 8 do 10 tysięcy rolników. Stoisko WPHI cieszyło się sporym zainteresowaniem zarówno rolników indywidualnych, jak też importerów i dealerów maszyn rolniczych.

Swoją obecność na tym wydarzeniu przedstawiciel WPHI w Dublinie wykorzystał do zaprezentowania usług biura, możliwości wsparcia firm irlandzkich w poszukiwaniu partnerów biznesowych w Polsce oraz promocji Polski jako dogodnej lokalizacji dla inwestycji. Udało się nawiązać kilka nowych kontaktów, które w opinii przedstawiciela WPHI Dublin wyglądają bardzo obiecująco. W przyszłości mogą się one przyczynić się do nawiązania owocnej współpracy handlowej między polskimi i irlandzkimi przedsiębiorcami, a w rezultacie do dalszego ożywienia relacji gospodarczych między obydwoma krajami.