Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRelacja ze spotkania branży ICT pt. Future Scope 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-07-08 15:22:21
ict, irlandia

W tym roku na wydarzenie to składały się panele dyskusyjne odbywające się równolegle na trzech salach oraz wystawa gdzie kilka firm i instytucji irlandzkich prezentowało swoje produkty i usługi

W dniu 31 maja 2016 r. w centrum konferencyjnym Dublin Convention Centre odbyło się wydarzenie dla branży ICT pod nazwą Future Scope 2016. Jego organizatorem było Dublińskie Centrum Innowacji Biznesowych (ang. Dublin Business Innovation Centre – DublinBIC), które jest jedną z liczących się w Irlandii instytucji wsparcia startupów technologicznych w Irlandii. Dysponuje ona takimi narzędziami jak Guinness Enterprise Centre, fundusz kapitału zalążkowego AIB oraz sieć aniołów biznesu HBAN.

Future Scope to coroczna inicjatywa, która odbyła się już po raz trzeci. Wcześniej nosiła nazwę Silicon Stroll. W tym roku na wydarzenie to składały się panele dyskusyjne odbywające się równolegle na trzech salach oraz wystawa gdzie kilka firm i instytucji irlandzkich prezentowało swoje produkty i usługi. Na scenie głównej dyskusja skupiała się na tematach związanych z Internetem rzeczy (IoT), analizie danych i przechowywaniu danych w chmurze, Fintech - czyli zagadnieniach z zakresu technologii w finansach oraz ogólnie na przyszłości sektora. W odrębnej sali zatytułowanej „Future Room” odbywały się rozmowy nt. sektora lotniczego, komunikacji M2M – czyli maszyn między sobą, Big data – czyli dużych zbiorów danych i ich wartości dla firm. W trzeciej sali, i jak się później okazało najbardziej obleganej, dyskutowano nt. sposobów finansowania startupów, dostępnych instrumentów, kwestii prawnych, o których trzeba pamiętać negocjując kontrakty z instytucjami wsparcia. Uwzględniono tu także tematy związane z inteligentnymi miastami i technologią w usługach finansowych. Każdy z powyższych tematów na wszystkich salach omawiany był z udziałem kilku ekspertów danej dziedziny oraz moderatora, który na zakończenie każdej z sesji przeprowadzał krótką dyskusję z prelegentami pozwalając także na pytania od publiczności. Te ostatnie, jak przystało na wydarzenie technologiczne, nie były zadawane w tradycyjny sposób, ale poprzez Twitter lub aplikację Sli.do.

Organizatorom Future Scope udało się zapewnić 48 prelegentów z wiodących firm irlandzkich i koncernów międzynarodowych, którzy w interesujący sposób przedstawiali poszczególne zagadnienia. Reprezentowali oni takie firmy i instytucje jak: Accenture, AIB Seed Capital Fund, Bank of Ireland, Blue Face, Boxever, Brown Bag, Buildingeye.com, Cartoon Saloon, Circle, Cisco, Connect, Davra Networks, DCU, Dublin City Council, Dublin Commissioner for Startups, Enterprise Ireland, ESB, Facebook, Fire Financial Services, Frontline Ventures, Google, Grid Finance, Heystaks, IBM, Invest by Rubicoin, Investec, Linked Finance, Maples, MasterCard, Maynooth University, Microsoft, MooCall, Movidius, News Whip, Paladin Capital Group, Plynk, Riot Games, RTE, Ryanair, Slack, Starburst Accelerators, Stripe, Sytorus, Tyco, UCD, VFXAI, VideoElephant, Vodafone.

Wydarzenie było także doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów pomiędzy uczestnikami, którzy w większości byli przedstawicielami miejscowych startupów. Impreza ta pozwalała im na poszukiwanie nowych klientów bądź partnerów do współpracy. Według pobieżnych szacunków w wydarzeniu tym mogło uczestniczyć około 400 osób. Przedstawiciel WPHI Ambasady RP w Dublinie wykorzystał swój udział do budowania bazy irlandzkich kontaktów w sektorze ICT oraz promocji polskich firm tego sektora. Dodatkowo w rozmowie z przedstawicielami Dublińskiego Centrum Innowacji Biznesowych (DublinBIC) oraz organizacji Dublin Commissioner for Startups udało się uzyskać zapewnienie możliwości współpracy przy planowanym programie Polskich Mostów Technologicznych.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Strony internetowe

Kolcode Michał Koliński to firma tworząca profesjonalne i nowoczesne strony internetowe oraz skle...
Polska - RUSIEC 2020-10-26 Dodał: Michał Koliński IT/ICT Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert