Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w czerwcu 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-08-05 11:30:56
sprzedaż, irlandia

W czerwcu br. w Irlandii sprzedaż detaliczna w stosunku do czerwca 2015 r. wzrosła o 5,3%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w czerwcu br. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 5,8%, a w stosunku do czerwca 2015 r. wzrósł o 5,3%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z majem br. zmniejszył się o 1%, a w stosunku rocznym wzrósł o 4,9%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największy wzrost sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: urządzenia elektryczne (+2,2%), gastronomia (+1,9%) oraz książki, gazety i materiały biurowe (+1,5%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w zakresie: mebli i oświetlenia (-13,7%), narzędzi, farb i szkła (-8,7%) oraz handlu motoryzacyjnego (-4,2%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w czerwcu 2016 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 3,4%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 3,4%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 1,3%, a w stosunku rocznym wzrósł o 2,5%.