Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w lipcu 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-08-29 17:20:43
sprzedaż, irlandia

W lipcu br. w Irlandii wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 12,6%, a w stosunku do lipca 2015 r. wzrósł o 6,3%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w lipcu br. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 12,6%, a w stosunku do lipca 2015 r. wzrósł o 6,3%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z czerwcem br. zmniejszył się o 0,5%, a w stosunku rocznym wzrósł o 2,7%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największy wzrost sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: handel motoryzacyjny (+12,5%), meble i oświetlenie (+5,3%) oraz książki, gazety i materiały biurowe (+2%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w zakresie: odzieży, obuwia i tekstyliów (-2,5%), pozostałej sprzedaży detalicznej (-2,4%) oraz żywności, napojów i papierosów (-0,9%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w lipcu 2016 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 4,5%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 3,9%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,5%, a w stosunku rocznym wzrósł o 0,8%.