Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w sierpniu 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-09-28 15:44:08
sprzedaż

W sierpniu br. w Irladnii wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do sierpnia 2015 r. wzrósł o 5,2%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w sierpniu br. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 4,7%, a w stosunku do sierpnia 2015 r. wzrósł o 5,2%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z lipcem br. zwiększył się o 0,9%, a w stosunku rocznym wzrósł o 4,1%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe spadki sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: handel motoryzacyjny (-11,1%), gastronomia (-2,7%) oraz w centrach handlowych (-1,1%). Z kolei największe wzrosty sprzedaży wystąpiły w zakresie: mebli i oświetlenia (+8,8%), pozostałej sprzedaży detalicznej (+5,1%) oraz narzędzi, farb i wyrobów szklanych (+4,6%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w sierpniu 2016 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 3,7%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 2,9%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca utrzymał się na tym samym poziomie, a w stosunku rocznym wzrósł o 1,8%.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Czapki z haftem

Jedne z gadżetów odzieżowych, noszonych przez cały rok to czapki z haftem. Wiosną, latem i jesien...
Polska - ŻARY 2020-01-10 Dodał: Adam Burzyński Media i reklama Zobacz ofertę

Bluzy reklamowe z nadrukiem

Uzupełniają garderobę zatrudnionej kadry, a są to bluzy reklamowe z nadrukiem,mogą być też eksklu...
Polska - ŻARY 2019-12-20 Dodał: Adam Burzyński Media i reklama Zobacz ofertę

długopis strzykawka

To pozycja zwłaszcza dla tych, którzy chcą się wyróżniać. Długopis strzykawka z miarką jest cieka...
Polska - ŻARY 2019-10-28 Dodał: Adam Burzyński Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert