Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii we wrześniu 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-11-04 16:00:46
sprzedaż, detal

We wrześniu br. w Irlandii sprzedaż detaliczna w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego wzrosła o 3,8%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) we wrześniu br. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,2%, a w stosunku do września 2015 r. wzrósł o 3,8%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z sierpniem br. zwiększył się o 0,5%, a w stosunku rocznym wzrósł o 3,3%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe spadki sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: książki, czasopisma oraz materiały biurowe (-14,6%), narzędzia, farby i wyroby szklane (-4,3%) oraz paliwa (-2,3%). Z kolei największe wzrosty sprzedaży wystąpiły w zakresie: odzieży, obuwia i tekstyliów (+8%), gastronomii (+2,8%) oraz urządzeń elektrycznych (+1,6%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej we wrześniu 2016 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,4%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 1,9%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,1%, a w stosunku rocznym wzrósł o 1,3%.