Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w październiku 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2016-11-28 22:49:30
sprzedaż

W październiku br. sprzedaż detaliczna w stosunku do października 2015 r. wzrosła o 4,1%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w październiku br. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,3%, a w stosunku do października 2015 r. wzrósł o 4,1%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z wrześniem br. zmniejszył się o 0,1%, a w stosunku rocznym wzrósł o 3,8%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe spadki sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: urządzenia elektryczne (-1,5%) oraz meble i oświetlenie (-1,2%). Z kolei największe wzrosty sprzedaży wystąpiły w zakresie: narzędzi, farb i wyrobów szklanych (+3,1%) oraz pozostałej sprzedaży detalicznej (+1,7%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w październiku 2016 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,4%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 2,2%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca utrzymał się na tym samym poziomie, a w stosunku rocznym wzrósł o 1,8%.