Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPoziom produkcji budowlanej w Irlandii w IV kwartale 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-03-24 11:00:58
budownictwo

Dobra prognoza dla rozwoju sprzedaży polskich materiałów budowlanych

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego produkcja budowlana w Irlandii w IV kwartale br. w wyrażeniu ilościowym zwiększyła się o 16,8% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W przeciągu 3 miesięcy poprawa wyniosła 0,9%. Na wynik ten największy wpływ miało budownictwo mieszkaniowe, gdzie w stosunku do IV kw. 2015 r. wzrost osiągnął 34,4% (+4,2% w skali kwartału) oraz budownictwo komercyjne z rocznym wzrostem 16,3% (-1,1% w ciągu ostatnich trzech miesięcy). Poprawa nastąpiła także w budownictwie inżynieryjnym. W ciągu roku nastąpił wzrost o 3,3% (jednak w skali kwartału odnotowano spadek o 0,8%).

W wyrażeniu wartościowym w IV kwartale br. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku wyniki sektora budowlanego w Irlandii zwiększyły się o 19%, a w przeciągu 3 miesięcy spadły o 0,1%. W budownictwie mieszkaniowym w ciągu roku odnotowano wzrost o 34,4% (+4,2% w skali kwartału), a w komercyjnym +16,3% (spadek o 1,1% w skali kwartału). Z kolei w budownictwie inżynieryjnym w ciągu roku nastąpił wzrost o 3,3% (i spadek o 0,8% w skali kwartału).

Wszystko wskazuje na to, że 2017 r. będzie kolejnym rokiem dobrej koniunktury w budownictwie w Irlandii. Stanowi to dobrą prognozę dla rozwoju sprzedaży polskich materiałów budowlanych, konstrukcji stalowych, elementów wykończeniowych, drzwi, okien i wszelkich innych produktów związanych z wyposażaniem domów i mieszkań.