Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w lutym 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-03-28 15:44:17
sprzedaż

Wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do lutego 2016 r. wzrósł o 1,1%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w lutym 2017 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,5%, a w stosunku do lutego 2016 r. wzrósł o 1,1%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu ze styczniem br. zwiększył się o 1,1%, a w stosunku rocznym wzrósł o 5,9%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe wzrosty sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: odzież, obuwie i tekstylia (+4,9%), sprzedaż w sklepach niewyspecjalizowanych (+4,5%) oraz narzędzia, farby i szkło (+4,3%). Z kolei największe spadki wystąpiły w zakresie handlu motoryzacyjnego (-5,8%), paliwa (-3,5%) oraz farmaceutyków, artykułów medycznych i kosmetycznych (-2,8%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w lutym br. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,3%, a w ujęciu rocznym spadł o 0,9%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrósł o 1,2%, a w stosunku rocznym zwiększył się o 3,3%.