Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Irlandii w lutym 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-04-06 11:06:17
produkcja, przemysł

Indeks PMI w sektorze wytwórczym w ubiegłym miesiącu osiągnął poziom 53,6 pkt.

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego (ang. Central Statistics Office - CSO) produkcja przemysłowa firm irlandzkich w lutym br. w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedzającego miesiąca zmniejszyła się o 16,2%, a w porównaniu do lutego 2016 r. spadła o 10,6%.

W lutym br. nowoczesne sektory obejmujące gałęzie związane z zaawansowanymi technologiami i przemysłem chemicznym w porównaniu ze styczniem br. odnotowały spadek produkcji o 22,2% (a w skali roku spadek wyniósł 17,3%). W tzw. sektorach tradycyjnych w ciągu miesiąca produkcja zmniejszyła się o 2,9% (w skali roku wzrosła o 0,5%).

W wyrażeniu wartościowym produkcja przemysłowa w lutym br. w stosunku do poprzedzającego miesiąca zmniejszyła się o 6,3%, a w porównaniu z lutym 2016 r. spadła o 1,4%.

Indeks PMI w sektorze wytwórczym w ubiegłym miesiącu osiągnął poziom 53,6 pkt. (spadek o 0,2 pkt w stosunku do lutego br.). Należy przy tym pamiętać, że przekroczenie pułapu 50 pkt. równoznaczne jest z dobrą koniunkturą. W Polsce indeks ten w marcu br. wyniósł 53,5 pkt.