Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie stoisko podczas targów Energy Show w Dublinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-04-10 12:22:48
promocja

Energy Show jest największą imprezą branży energii odnawialnej w Irlandii

W dniach 5 - 6 kwietnia 2017 r. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie uczestniczył w wystawie sektora energii odnawialnej Energy Show odbywającej się na terenach wystawienniczych Royal Dublin Society (RDS) w Dublinie. Na stoisku informacyjno-promocyjnym WPHI o powierzchni 8 m² prezentowane były materiały nt. polskiego sektora energetycznego. Dostępne były również katalogi, informatory i ulotki nadesłane przez kilku polskich producentów zainteresowanych eksportem swoich towarów lub świadczeniem usług na rynku irlandzkim.

Ze stoiska WPHI skorzystali także przedstawiciele trzech polskich firm, którzy osobiście prezentowali swoje oferty: EPQ (urządzenia do kompensacji mocy biernej), Emiter (obudowy i rozdzielnice elektryczne) oraz Simet (sprzęt elektrotechniczny). Osobnymi stoiskami dysponowały dwie polskie firmy: Bruk-Bet Solar (panele fotowoltaiczne) oraz Hipar (pionowe turbiny wiatrowe).

Energy Show jest największą imprezą targowo-wystawienniczą szeroko rozumianej branży energii odnawialnej w Irlandii. W tegorocznej wystawie uczestniczyło około 150 firm i organizacji biznesowych z Republiki Irlandii, Irlandii Północnej, Austrii, Polski oraz Wielkiej Brytanii. Najliczniejszą grupę zagranicznych wystawców stanowiły przedsiębiorstwa austriackie. Ocenia się, iż w czasie dwóch dni imprezę odwiedziło ok. 4 tys. przedsiębiorców i ekspertów związanych z branżą energetyczną.

Targom towarzyszyły prezentacje nt. zastosowania wybranych produktów i seminaria z różnych zagadnień energetycznych (rynek energii w Irlandii i trendy na najbliższe lata, niskoemisyjny transport kołowy, morska energia odnawialna, innowacyjne rozwiązania w energetyce, energia słoneczna).

Dodatkowo na wydzielonej powierzchni ambasady urzędujące w Irlandii (lub agencje odpowiedzialne za promocję eksportu) miały możliwość zaprezentowania ofert sektora energetycznego swoich krajów. Z okazji tej skorzystały ambasady: Argentyny, Brazylii, Czech, Danii, Francji, Izraela, Kanady, Portugalii i Rumunii. Każdej z nich w trakcie obu dni organizatorzy przyznali czterogodzinny przedział czasowy do prowadzenia rozmów z przedsiębiorcami odwiedzającymi wystawę.

Zorganizowanie stoiska informacyjno-promocyjnego WPHI na wystawie Energy Show w Dublinie było okazją do zaprezentowania polskiej gospodarki oraz wybranych produktów sektora energetycznego. W trakcie wystawy nawiązano kilkanaście nowych kontaktów z miejscowymi firmami, które w perspektywie mogą zaowocować zwiększeniem naszego eksportu do Irlandii. Według naszych ocen w trakcie dwudniowej wystawy polskie stoisko odwiedziło ok. 200 osób.