Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w marcu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-04-30 15:07:16
sprzedaż

Wskaźnik sprzedaży detalicznej w stosunku do marca 2016 r. wzrósł o 3,2%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w marcu 2017 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,7%, a w stosunku do marca 2016 r. wzrósł o 3,2%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z lutym br. zwiększył się o 0,7%, a w stosunku rocznym wzrósł o 6%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe spadki sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: meble i oświetlenie (-3,8%), sprzedaż w centrach handlowych (-3,3%) oraz w zakresie handlu motoryzacyjnego (-1,9%). Z kolei największe wzrosty wystąpiły w pozostałej sprzedaży detalicznej (+11,6%), sprzedaży żywności, napojów i tytoniu (+1,9%) oraz w gastronomii (1,3%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w marcu br. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,8%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 0,9%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrósł o 0,3%, a w stosunku rocznym zwiększył się o 3,5%.