Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Irlandii w marcu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-05-15 13:25:18
produkcja, przemysł

Produkcja przemysłowa firm irlandzkich w marcu br. w porównaniu do marca 2016 r. wzrosła o 2,9%

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego (ang. Central Statistics Office - CSO) produkcja przemysłowa firm irlandzkich w marcu br. w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedzającego miesiąca zwiększyła się o 2,6%, a w porównaniu do marca 2016 r. wzrosła o 2,9%.

W marcu br. nowoczesne sektory obejmujące gałęzie związane z zaawansowanymi technologiami i przemysłem chemicznym w porównaniu z lutym br. odnotowały spadek produkcji o 4,4% (a w skali roku wzrost wyniósł 1,3%). W tzw. sektorach tradycyjnych w ciągu miesiąca produkcja zmniejszyła się o 0,2% (w skali roku wzrosła o 2,8%).

W wyrażeniu wartościowym produkcja przemysłowa w marcu br. w stosunku do poprzedzającego miesiąca zmniejszyła się o 4,8%, a w porównaniu z marcem 2016 r. wzrosła o 3%.

Indeks PMI w sektorze wytwórczym w ubiegłym miesiącu osiągnął poziom 55 pkt. (wzrost o 1,4 pkt w stosunku do marca br.). Należy przy tym pamiętać, że przekroczenie pułapu 50 pkt. równoznaczne jest z dobrą koniunkturą. W Polsce indeks ten w kwietniu br. wyniósł 54,1 pkt.