Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium promujące Polskę jako dogodne miejsce dla inwestycji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-06-04 17:15:48
inwestycje, potencjał,

Spotkanie było jednym z elementów Festiwalu Polska-Éire, czyli tygodniowych obchodów przyjaznych relacji, różnorodności, ale też elementów łączących obydwa kraje

W dniu 29 maja br. w rezydencji Ambasadora RP w Irlandii odbyło się seminarium promujące Polskę jako dogodne miejsce dla inwestycji. Spotkanie to zorganizowane zostało przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie we współpracy z Referatem Polityczno-Ekonomicznym Ambasady RP w Dublinie oraz Irlandzką Izbą Handlową na Europę Środkowo-Wschodnią (i-Cham). Seminarium stanowiło także jeden z elementów Festiwalu Polska-Éire, czyli tygodniowych obchodów przyjaznych relacji, różnorodności, ale też elementów łączących obydwa kraje.

1

 

W seminarium uczestniczyło ponad 50 przedstawicieli firm irlandzkich zainteresowanych Polską i regionem EŚW. Spotkanie otworzył Ambasador RP w Irlandii p. Ryszard Sarkowicz oraz Prezes i-Cham p. David Pierce.

3

 

Głównym punktem wieczoru było wystąpienie Prezesa Dell EMC na Europę, Bliski Wschód i Afrykę p. Aongus Hegarty. Zaprezentował on temat „Transformacja cyfrowa czynnikiem wzrostu gospodarczego i miejsc pracy w Polsce oraz w Europie”. Prezes A. Hegarty w swojej wypowiedzi zawarł również pozytywną ocenę potencjału i klimatu biznesowego w naszym kraju.

5

 

W kolejnej części spotkania miał miejsce panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli WPHI i Enterprise Ireland oraz firm K&K Selekt i Vistra. Ten fragment moderował p. Marc Coleman - irlandzki dziennikarz i ekonomista pracujący także dla miejscowej organizacji branżowej IBEC. Panel dyskusyjny pozwolił w ciekawy sposób zaprezentować najważniejsze informacje związane z polską gospodarką, współpracą gospodarczą między Polską i Irlandią, rekrutacją i dostępnością kadr w Polsce, zakładaniem firmy oraz dostępnymi instrumentami wsparcia przedsiębiorców w obu krajach.

15

 

Ostatnim elementem wydarzenia był networking, czyli nawiązywanie kontaktów biznesowych w rozmowach indywidualnych. Całe wydarzenie było doskonałą okazją dla zaprezentowania potencjału polskiej gospodarki i argumentów przemawiających za inwestowaniem w Polsce.

Spotkanie to wykorzystane zostało również dla promocji walorów turystycznych w Polsce. Każdy uczestnik otrzymał pakiet broszur Polskiej Organizacji Turystycznej poświęconych atrakcjom poszczególnych miast i regionów.