Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Irlandii w kwietniu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-06-07 11:06:59
produkcja

Produkcja przemysłowa firm irlandzkich w kwietniu br. w porównaniu do kwietnia 2016 r. zmniejszyła się o 1,1%

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego (ang. Central Statistics Office - CSO) produkcja przemysłowa firm irlandzkich w kwietniu br. w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedzającego miesiąca zwiększyła się o 7,9%, a w porównaniu do kwietnia 2016 r. zmniejszyła się o 1,1%.

W kwietniu br. nowoczesne sektory obejmujące gałęzie związane z zaawansowanymi technologiami i przemysłem chemicznym w porównaniu z marcem br. odnotowały wzrost produkcji o 12,9% (a w skali roku wzrost wyniósł 2,6%). W tzw. sektorach tradycyjnych w ciągu miesiąca produkcja zmniejszyła się o 3,6% (w skali roku spadła o 3,1%).

W wyrażeniu wartościowym produkcja przemysłowa w kwietniu br. w stosunku do poprzedzającego miesiąca zwiększyła się o 3,6%, a w porównaniu z kwietniem 2016 r. spadła o 3,3%.

Indeks PMI w sektorze wytwórczym w ubiegłym miesiącu osiągnął poziom 55,9 pkt. (wzrost o 0,9 pkt w stosunku do kwietnia br.). Należy przy tym pamiętać, że przekroczenie pułapu 50 pkt. równoznaczne jest z dobrą koniunkturą. W Polsce indeks ten w maju br. wyniósł 52,7 pkt.