Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja budowlana w Irlandii dynamicznie rośnie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-06-09 12:34:26
produkcja, budownictwo

W I kwartale br. produkcja budowlana w Irlandii pod względem ilościowym zwiększyła się o 19,4% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego produkcja budowlana w Irlandii w I kwartale br. w wyrażeniu ilościowym zwiększyła się o 19,4% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W przeciągu 3 miesięcy poprawa wyniosła 7,2%. Na wynik ten największy wpływ miało budownictwo mieszkaniowe, gdzie w stosunku do I kw. 2016 r. wzrost osiągnął 29,9% (-1,6% w skali kwartału) oraz budownictwo komercyjne z rocznym wzrostem 23,7% (+9,2% w ciągu ostatnich trzech miesięcy). Poprawa nastąpiła także w budownictwie inżynieryjnym. W ciągu roku nastąpił wzrost o 4,9% (+3,2% w skali kwartału).

W wyrażeniu wartościowym w I kwartale br. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku wyniki sektora budowlanego w Irlandii zwiększyły się o 22,3%, a w przeciągu 3 miesięcy wzrosły o 10,7%. W budownictwie mieszkaniowym w ciągu roku odnotowano wzrost o 32% (-1,2% w skali kwartału), a w komercyjnym +25,7% (+10% w skali kwartału). Z kolei w budownictwie inżynieryjnym w ciągu roku nastąpił wzrost o 5,7% (+3,3% w skali kwartału).

Wszystko wskazuje na to, że 2017 r. będzie kolejnym rokiem dobrej koniunktury w budownictwie w Irlandii. Stanowi to dobrą prognozę dla rozwoju sprzedaży polskich materiałów budowlanych, konstrukcji stalowych, elementów wykończeniowych, drzwi, okien i wszelkich innych produktów związanych z wyposażaniem domów i mieszkań.