Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie biznesowe nt. perspektyw rozwoju sektora budowlanego w Irlandii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-06-16 12:31:08
budownictwo, perspektywy, możliwości

Stopniowa poprawa sytuacji w budownictwie mieszkaniowym sprzyjać będzie wzrostowi sprzedaży polskich materiałów budowlanych i wykończeniowych

W dniu 13 czerwca br. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie zorganizował spotkanie biznesowe nt. perspektyw rozwoju sektora budowlanego w Irlandii. Wydarzenie to skorelowane było z targami National Construction Summit, na które przyjechało z Polski kilka firm.

W ocenie WPHI widoczna w Irlandii od kilku lat stopniowa poprawa sytuacji w budownictwie mieszkaniowym sprzyjać będzie wzrostowi sprzedaży polskich materiałów budowlanych i wykończeniowych, stolarki otworowej (drzwi i okna), a także mebli i artykułów dekoracyjnych. Na zamówienia liczyć mogą także polskie firmy świadczące usługi budowlane. Wśród miejscowych firm budowlanych pojawia się coraz więcej ofert pracy. Zapotrzebowanie rośnie nie tylko na pracowników fizycznych, ale też na osoby z doświadczeniem i kwalifikacjami w tej dziedzinie.

Spotkanie pozwoliło na zapoznanie polskich przedsiębiorców z aktualną sytuacją w branży budowlanej w Irlandii oraz możliwościami rozwoju sprzedaży ich produktów na rynek irlandzki. W spotkaniu uczestniczyło około 20 osób, w tym przedstawiciele polskich producentów materiałów budowlanych oraz firmy irlandzkie. Po części seminaryjnej uczestnicy mieli okazję na prowadzenie indywidualnych rozmów i nawiązywanie kontaktów biznesowych.