Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w maju 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-06-29 11:50:12
sprzedaż

Wskaźnik sprzedaży detalicznej w stosunku do maja 2016 r. wzrósł o 3,3%.

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w maju 2017 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 0,8%, a w stosunku do maja 2016 r. wzrósł o 3,3%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z kwietniem br. zwiększył się o 0,8%, a w stosunku rocznym wzrósł o 7,3%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe wzrosty sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: narzędzia, farby i szkło (+6,5%), produkty elektryczne (+3,3%) oraz książki, gazety i artykuły biurowe (+3,1%). Z kolei największe spadki wystąpiły w sprzedaży mebli i oświetlenia (-6,3%), w gastronomii (-3,4%) oraz w centrach handlowych (-1,9%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w maju br. w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 0,7%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 0,8%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrósł o 0,3%, a w stosunku rocznym zwiększył się o 4,1%.