Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w czerwcu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-07-28 15:59:19
sprzedaż, detaliczna

Wskaźnik sprzedaży detalicznej w stosunku do czerwca 2016 r. wzrósł o 4,1%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w czerwcu 2017 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 4,8%, a w stosunku do czerwca 2016 r. wzrósł o 4,1%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z majem br. zwiększył się o 0,8%, a w stosunku rocznym wzrósł o 7,1%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe spadki sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: narzędzia, farby i szkło (-5,9%), handel motoryzacyjny (-3,9%) oraz pozostała sprzedaż detaliczna (-3,2%). Z kolei największe wzrosty wystąpiły w sprzedaży książek, gazet i artykułów biurowych (+3,5%), w sklepach niewyspecjalizowanych (+2,5%) oraz w sprzedaży produktów elektrycznych (+2,1%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w czerwcu br. w stosunku do poprzedniego miesiąca spadł o 4,1%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 1,6%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca i w ujęciu rocznym wzrósł o 3,5%.