Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Irlandii w czerwcu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-08-04 17:35:33
produkcja, przemysł

Produkcja przemysłowa firm irlandzkich w czerwcu br. w porównaniu do czerwca 2016 r. spadła o 8,3%

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego (ang. Central Statistics Office - CSO) produkcja przemysłowa firm irlandzkich w czerwcu br. w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedzającego miesiąca zmniejszyła się o 8%, a w porównaniu do czerwca 2016 r. spadła o 8,3%.

W czerwcu br. nowoczesne sektory obejmujące gałęzie związane z zaawansowanymi technologiami i przemysłem chemicznym w porównaniu z majem br. odnotowały zmniejszenie produkcji o 6,8% (a w skali roku spadek wyniósł 9,7%). W tzw. sektorach tradycyjnych w ciągu miesiąca produkcja zmniejszyła się o 1,1%, a w skali roku spadła o 2,3%.

W wyrażeniu wartościowym produkcja przemysłowa w czerwcu br. w stosunku do poprzedzającego miesiąca zmniejszyła się o 12,5%, a w porównaniu z czerwcem 2016 r. spadła o 16,8%.

Indeks PMI w sektorze wytwórczym w ubiegłym miesiącu osiągnął poziom 54,6 pkt. (spadek o 1,4 pkt w stosunku do czerwca br.). Należy przy tym pamiętać, że przekroczenie pułapu 50 pkt. równoznaczne jest z dobrą koniunkturą. W Polsce indeks ten w lipcu br. wyniósł 52,3 pkt.