Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w lipcu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-08-30 10:07:29
sprzedaż, detaliczna

Wskaźnik sprzedaży detalicznej w stosunku do lipca 2016 r. wzrósł o 2,1%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w lipcu 2017 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 11,9%, a w stosunku do lipca 2016 r. wzrósł o 2,1%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z czerwcem br. zmniejszył się o 0,2%, a w stosunku rocznym wzrósł o 7%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe wzrosty sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: handel motoryzacyjny (7%), odzież, obuwie i tekstylia (3,2%) oraz gastronomia (2,6%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w sklepach niewyspecjalizowanych (-2,2%), w sprzedaży książek, gazet i artykułów biurowych (-1,7%) oraz mebli i oświetlenia (-1%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w lipcu br. w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 8,9%, a w ujęciu rocznym spadł o 0,3%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,4%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 3,3%.