Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w sierpniu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-09-29 10:22:33
sprzedaż, detaliczna

Wskaźnik sprzedaży detalicznej w stosunku do sierpnia 2016 r. wzrósł o 4,7%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w sierpniu 2017 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 4,2%, a w stosunku do sierpnia 2016 r. wzrósł o 4,7%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z lipcem br. zwiększył się o 0,2%, a w stosunku rocznym wzrósł o 6,7%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe wzrosty sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: wyroby medyczne, farmaceutyczne i kosmetyczne (+2,4%), narzędzia, farby i szkło (+2,1%) oraz paliwa (+2%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w zakresie odzieży, obuwia i tekstyliów (-0,7%) oraz książek, gazet i artykułów biurowych (-0,7%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w sierpniu br. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,4%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 2,6%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 0,2%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 3,8%.