Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja budowlana w Irlandii w II kwartale 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-10-02 10:23:14
budownictwo, produkcja

Bardzo dobre wyniki w zakresie irlandzkiego budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego stanowią dobrą prognozę dla rozwoju sprzedaży polskich produktów

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego produkcja budowlana w Irlandii w II kwartale br. w wyrażeniu ilościowym zwiększyła się o 13,5% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W przeciągu 3 miesięcy poprawa wyniosła 1,9%. Na wynik ten największy wpływ miało budownictwo komercyjne i mieszkaniowe, gdzie w ciągu roku wzrost osiągnął odpowiednio 21,4% i 20,5% (+1,1% i +27,7% w skali kwartału). W budownictwie inżynieryjnym w stosunku do wyników w ubiegłym roku nastąpił spadek o 5% (w skali kwartału -2,6%).

W wyrażeniu wartościowym w II kwartale br. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku wyniki sektora budowlanego w Irlandii zwiększyły się o 15,9%. W przeciągu 3 miesięcy poprawa wyniosła 1,9%. W budownictwie komercyjnym w ciągu roku wzrost wyniósł 23,9% (+1,9% w skali kwartału), a w mieszkaniowym: +22,7% (+28,7% w skali kwartału). W budownictwie inżynieryjnym wartość produkcji zmniejszyła się zarówno w skali roku: -2,7%, jak i w porównaniu do I kwartału br.: -2,3%.

Bardzo dobre wyniki w zakresie irlandzkiego budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego stanowią dobrą prognozę dla rozwoju sprzedaży polskich materiałów budowlanych, drzwi, okien, elementów wykończeniowych, mebli oraz wszelkich innych produktów związanych z wyposażaniem domów i mieszkań.