Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Irlandii w sierpniu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-10-05 16:29:17
produkcja, przemysł

Produkcja przemysłowa firm irlandzkich w sierpniu br. w stosunku do poprzedzającego miesiąca i do sierpnia 2016 r. zwiększyła się o 2,4%

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego (ang. Central Statistics Office - CSO) produkcja przemysłowa firm irlandzkich w sierpniu br. w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedzającego miesiąca i do sierpnia 2016 r. zwiększyła się o 2,4%.

W sierpniu br. nowoczesne sektory obejmujące gałęzie związane z zaawansowanymi technologiami i przemysłem chemicznym w porównaniu z lipcem br. odnotowały spadek produkcji o 0,5% (a w skali roku nastąpił wzrost o 4,1%). W tzw. sektorach tradycyjnych w ciągu miesiąca produkcja zmniejszyła się o 3,2%, a w skali roku spadła o 3,7%.

W wyrażeniu wartościowym produkcja przemysłowa w sierpniu br. w stosunku do poprzedzającego miesiąca zmniejszyła się o 3,9%, a w porównaniu z sierpniem 2016 r. spadła o 4,3%.

Indeks PMI w sektorze wytwórczym we wrześniu br. osiągnął poziom 55,4 pkt. (spadek o 0,7 pkt w stosunku do sierpnia br.). Należy przy tym pamiętać, że przekroczenie pułapu 50 pkt. równoznaczne jest z dobrą koniunkturą. W Polsce indeks ten we wrześniu br. wyniósł 53,7 pkt.