Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie stoisko podczas targów Architecture & Building Expo w Dublinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-10-09 10:27:52
targi, budownictwo, promocja

Ze stoiska WPHI skorzystali przedstawiciele ośmiu polskich firm, którzy osobiście prezentowali swoje oferty

W dniach 6 - 7 października 2017 r. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie zorganizował stoisko na wystawie pt. Architecture & Building Expo odbywającej się na terenach wystawienniczych Royal Dublin Society (RDS) w Dublinie. Na stoisku informacyjno-promocyjnym WPHI o powierzchni 9 m² prezentowane były materiały nt. polskiego sektora budowlanego. Dostępne były również katalogi, informatory i ulotki nadesłane przez kilku polskich producentów zainteresowanych eksportem swoich towarów lub świadczeniem usług na rynku irlandzkim.

Ze stoiska WPHI skorzystali przedstawiciele ośmiu polskich firm, którzy osobiście prezentowali swoje oferty. Wśród nich znaleźli się producenci: armatury łazienkowej, basenów, bram garażowych, drzwi, domów modułowych, jednorodzinnych domów prefabrykowanych, ogrodzeń, szyb płaskich i zespolonych dla budownictwa, wykładzin elastycznych, linii technologicznych do produkcji i prefabrykacji betonu oraz przetwarzania i utylizacji odpadów.

Architecture & Building Expo jest jedną z ważnych imprez targowych dla szeroko rozumianej branży budowlanej w Irlandii. W tegorocznej wystawie uczestniczyło prawie 70 firm pochodzących głównie z Republiki Irlandii, ale też z Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej i Danii. Jedna z firm irlandzkich wystawiająca się na targach i należąca do polskich właścicieli oferowała polskie okna, drzwi oraz polsko-włoskie systemy przesuwnych drzwi tarasowych.

Ocenia się, iż w czasie dwóch dni imprezę odwiedziło ok. 1 tys. architektów, projektantów, przedsiębiorców i innych ekspertów związanych z branżą budowlaną.

Targom towarzyszyła dwudniowa konferencja architektoniczna. Jej program obejmował kilka paneli dyskusyjnych m.in. nt. zmieniających się potrzeb rynku mieszkaniowego w Irlandii, zmian klimatu i jego wpływu na projektowanie domów, niejasności i sprzeczności w irlandzkich przepisach budowlanych i wiele innych.

Zorganizowanie stoiska informacyjno-promocyjnego WPHI na wystawie Architecture & Building Expo w Dublinie było okazją do zaprezentowania polskich produktów branży budowlanej. W trakcie wystawy nawiązano kilkanaście nowych kontaktów z miejscowymi firmami, które w perspektywie mogą zaowocować zwiększeniem naszego eksportu do Irlandii. Według naszych ocen w trakcie dwudniowej wystawy polskie stoisko odwiedziło ok. 100 osób.