Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii we wrześniu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-10-31 11:56:35
sprzedaż, detaliczna

We wrześniu 2017 r. sprzedaż detaliczna w stosunku do września 2016 r. wzrosła o 1,2%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) we wrześniu 2017 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 2,4%, a w stosunku do września 2016 r. wzrósł o 1,2%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z sierpniem br. zwiększył się o 1,3%, a w stosunku rocznym wzrósł o 7,7%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe wzrosty sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: meble i oświetlenie (+4,7%), urządzenia elektryczne (+3,4%) oraz sprzedaż pozostała (2%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w zakresie: handlu motoryzacyjnego (-18%) oraz odzieży, obuwia i tekstyliów (-3,1%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej we wrześniu br. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 4,4%, a w ujęciu rocznym spadł o 1,6%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,8%, a w ujęciu rocznym spadł o 4,8%.