Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDoroczna konferencja Irlandzkiego Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-11-06 16:15:23
sme, przedsiębiorcy, biznes


W dniu 3 listopada br. w centrum konferencyjnym hotelu Citywest w Dublinie odbyła się doroczna konferencja irlandzkiego Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw (Irish Small and Medium Enterprises Association). Wydarzenie składało się z konferencji, wystawy, seminariów tematycznych oraz networkingu. Adresatami tego spotkania byli przedsiębiorcy różnych branż gospodarki irlandzkiej. Celem konferencji było podkreślenie znaczenia głosu rodzimych przedsiębiorców sektora SME w kształtowaniu polityki gospodarczej Irlandii oraz identyfikacja problemów i wyzwań stojących przed przedsiębiorcami w przyszłości.

Konferencję otworzyła wicepremier Irlandii, minister ds. biznesu, przedsiębiorstw i innowacji pani Frances Fitzgerald. W swoim wystąpieniu podkreśliła ważną rolę sektora SME i jego wkładu w rozwój irlandzkiej gospodarki. Omówiła też przygotowywane strategie rządowe i działania minimalizujące obciążenia dla przedsiębiorców.

Gościem honorowym konferencji był prezes irlandzkiej agencji wsparcia dla firm sektora turystycznego - Failte Ireland p. Michael Cawley, który zwrócił uwagę na potencjał jakim dysponuje Irlandia oraz pożądane kierunki rozwoju branży turystycznej.

W czasie konferencji nie zabrakło także praktycznych wskazówek dla przedsiębiorców. Jedno z wystąpień poświęcone było umiejętnościom prezentowania swojej firmy (ang. storytelling), tak aby w krótkim czasie i ciekawie przekazać najważniejsze informacje dotyczące historii firmy, stanu obecnego i celu do którego się dąży.

Przedsiębiorcy mogli również uczestniczyć do wyboru w dwóch odbywających się równolegle seminariach. Pierwsze z nich dotyczyło spodziewanego wpływu Brexit-u na handel pomiędzy Irlandią i Zjednoczonym Królestwem, drugie zaś objaśniało zobowiązania dla firm wynikające z nowych przepisów o ochronie danych osobowych, które wejdą w życie w maju 2018 r.

W trakcie przerw uczestnicy mogli również odwiedzać część wystawową gdzie prezentowało się 45 firm różnych branż, instytucje wsparcia przedsiębiorczości, firmy konsultingowe i inne podmioty świadczące różne usługi dla szerokiego sektora SME.

Przedstawiciel WPHI w Dublinie uczestnicząc w tym wydarzeniu miał okazję do zaprezentowania usług biura, możliwości wsparcia firm irlandzkich w poszukiwaniu partnerów biznesowych w Polsce oraz promocji Polski jako dogodnej lokalizacji dla inwestycji. W części networkingowej nawiązano kilka nowych kontaktów, które mogą przyczynić się do dalszego ożywienia współpracy gospodarczej między obydwoma krajami.