Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Irlandii we wrześniu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-11-07 10:51:32
produkcja, przemysł

Produkcja przemysłowa firm irlandzkich w porównaniu z wrześniem 2016 r. zmniejszyła się o 3,2%

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego (ang. Central Statistics Office - CSO) produkcja przemysłowa firm irlandzkich we wrześniu br. w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedzającego miesiąca zwiększyła się o 0,4%, a w porównaniu z wrześniem 2016 r. zmniejszyła się o 3,2%.

We wrześniu br. nowoczesne sektory obejmujące gałęzie związane z zaawansowanymi technologiami i przemysłem chemicznym w porównaniu z sierpniem br. odnotowały wzrost produkcji o 0,2% (a w skali roku nastąpił spadek o 2,3%). W tzw. sektorach tradycyjnych w ciągu miesiąca produkcja zmniejszyła się o 1,1%, a w skali roku spadła o 10,4%.

W wyrażeniu wartościowym produkcja przemysłowa we wrześniu br. w stosunku do poprzedzającego miesiąca zwiększyła się o 8%, a w porównaniu z wrześniem 2016 r. wzrosła o 4,5%.

Indeks PMI w sektorze wytwórczym w październiku br. osiągnął poziom 54,4 pkt. (spadek o 1 pkt w stosunku do września br.). Należy przy tym pamiętać, że przekroczenie pułapu 50 pkt. równoznaczne jest z dobrą koniunkturą. W Polsce indeks ten w październiku br. wyniósł 53,4 pkt.