.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWizytacja targów budowlanych Selfbuild

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-11-13 13:17:07
budownictwo, mieszkania, domy


W dniu 11 listopada 2017 r. przedstawiciel Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie odwiedził targi budowlane pt. Selfbuild odbywające się w Millstreet nieopodal Cork. Wydarzenie to zaplanowane zostało na dwa dni, podczas których około 90 firm prezentowało swoje produkty i usługi. Znaleźć można tu było m.in. oferty producentów i dystrybutorów: materiałów izolacyjnych dla domów, okien, drzwi, elementów wyposażenia do kuchni i łazienek, podłóg, okien dachowych, schodów strychowych, kamienia elewacyjnego, systemów ogrzewania i wielu innych produktów niezbędnych przy budowie domu.

Wystawa pt. Selfbuild to impreza cykliczna, która odbywa się w Irlandii kilka razy w roku w różnych miastach (m.in. w Dublinie, Galway, Belfaście). Wśród odwiedzających dominują klienci indywidualni, projektanci wnętrz, architekci, firmy remontowe. Impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na możliwość zamówienia wybranych produktów, usług i zasięgnięcia bezpłatnych konsultacji specjalistów. Porady dotyczą kwestii związanych z przebudową domu, kwestiami prawnymi, doborem odpowiednich materiałów, możliwością ubiegania się o kredyt czy zasadami przyznawania grantów na ocieplenie domu.

Wśród wystawców przedstawicielowi WPHI udało się zidentyfikować dwie irlandzkie firmy oferujące polskie produkty – okna, drzwi oraz okna dachowe. Organizatorzy szacują, że w przeciągu dwóch dni targi odwiedziło kilka tysięcy zwiedzających poszukujących inspiracji, ciekawych rozwiązań i produktów dla swoich domów.

Obecność na tym wydarzeniu przedstawiciel WPHI w Dublinie wykorzystał do zapoznania się z dystrybutorami materiałów budowlanych w hrabstwie Cork, zaprezentowania usług biura i możliwości wsparcia firm irlandzkich w poszukiwaniu partnerów biznesowych w Polsce.

Z uwagi na ożywienie w budownictwie, które widoczne jest już w całej Irlandii widzimy duże szanse na zwiększenie sprzedaży polskich produktów potrzebnych na etapie budowy mieszkań, wykańczania oraz wyposażania w urządzania, meble i elementy dekoracyjne.