Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie promujące start-upy państw Grupy Wyszehradzkiej i Gruzji w Irlandii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-12-03 22:33:56
promocja, startupy, technologie

Polskę reprezentowało 5 firm z branży IT

W dniu 23 listopada br. ambasada Węgier w Dublinie we współpracy z pozostałymi ambasadami krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) i Gruzji zorganizowały spotkanie promujące startupy założone przez obywateli Czech, Gruzji, Polski, Słowacji i Węgier. Wydarzenie to odbyło się w Guinness Enterprise Centre i było jednym z elementów węgierskiej prezydencji w V4.

Spotkanie otworzył irlandzki minister ds. handlu, biznesu i rynku cyfrowego UE– Pan Pat Breen podkreślając znaczenie rynku cyfrowego oraz start-up’ów dla gospodarki Irlandii.

10


Polskę reprezentowało 5 firm z branży IT:W programie wydarzenia przewidziano wystawę (rollup exhibition) i prezentację (pitching session) 20 startupów z Czech, Gruzji, Polski, Słowacji i Węgier. Prezentacjom przysłuchiwało się jury składające się z przedstawicieli irlandzkich organizacji inwestorów i wsparcia rozwoju firm.

  • Aravato (inteligentne oprogramowanie, wspomagające przedsiębiorstwa w zarządzaniu odpadami przemysłowymi),
12

  • Britenet (usługi programistyczne i IT),
1

  • EviView (oprogramowanie wspierające optymalizację wydajności i zarządzania w firmach produkcyjnych - głównie branży farmaceutycznej i biotechnologicznej),
4

  • Grip Software Solutions (usługa automatyzacji procesów zarządzania poprzez projektowanie i rozwijanie systemów oprogramowania i aplikacji),
3

  • Idea Machines (oferta profesjonalnych dronów do pracy w trudnych warunkach).
2

Spotkanie to pozwoliło firmom nie tylko zaprezentować swoje produkty i usługi, ale również umożliwiło nawiązać kontakty oraz pozyskać klientów i wskazówki potencjalnych inwestorów.

Produkty i usługi ocenione zostały przez jury, które przyznało pierwsze miejsce firmie EviView. Nagrodę specjalną otrzymała firma węgierska Route4U oferująca mapy na urządzenia mobilne dla osób z niepełnosprawnością.

Spotkanie było wyśmienitą okazją do promocji polskiego biznesu oraz zapoznania z najnowszymi kierunkami rozwoju technologicznego. Po raz kolejny Polska została zaprezentowana jako kraj z dużym potencjałem ludzkim, kreatywny, zdolny do ekspansji na wysoko rozwiniętych rynkach, a także nadążający za globalnymi trendami gospodarczymi.

Autorem zdjęć z tego wydarzenia jest Robert Kosiba.