Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna w Irlandii w październiku 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-12-04 09:49:22
sprzedaż, handel

W październiku 2017 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w stosunku do października 2016 r. wzrósł o 4,5%

Według wstępnych danych Centralnego Urzędu Statystycznego Irlandii (Central Statistics Office - CSO) w październiku 2017 r. wskaźnik sprzedaży detalicznej w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedniego miesiąca utrzymał się na tym samym poziomie, a w stosunku do października 2016 r. wzrósł o 4,5%. Po odjęciu wyników w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik ten w porównaniu z wrześniem br. zmniejszył się o 0,3%, a w stosunku rocznym wzrósł o 6%.

Wśród pozycji, gdzie odnotowano największe wzrosty sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym znalazły się: wyroby farmaceutyczne, medyczne i kosmetyczne (+7,3%), paliwo (+1,3%) oraz odzież, obuwie i tekstylia (+1,3%). Z kolei największe spadki sprzedaży wystąpiły w zakresie: książek, gazet i artykułów biurowych (-2,5%), urządzeń elektrycznych (-2,1%) oraz sprzedaży pozostałej (-2,1%).

W wyrażeniu wartościowym wskaźnik sprzedaży detalicznej w październiku br. w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,1%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 2,5%. Wyłączając wyniki w handlu w sektorze motoryzacyjnym wskaźnik w stosunku do poprzedniego miesiąca zmniejszył się o 0,3%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 3,7%.