Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Irlandii w październiku 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-12-05 15:56:12
produkcja, przemysł

Indeks PMI w sektorze wytwórczym w listopadzie br. osiągnął poziom 58,1 pkt.

Według wstępnych danych irlandzkiego urzędu statystycznego (ang. Central Statistics Office - CSO) produkcja przemysłowa firm irlandzkich w październiku br. w wyrażeniu ilościowym w stosunku do poprzedzającego miesiąca zwiększyła się o 10,9%, a w porównaniu z październikiem 2016 r. wzrosła o 14,3%.

W październiku br. nowoczesne sektory obejmujące gałęzie związane z zaawansowanymi technologiami i przemysłem chemicznym w porównaniu z wrześniem br. odnotowały wzrost produkcji o 11,8% (a w skali roku +16,6%). W tzw. sektorach tradycyjnych w ciągu miesiąca produkcja zwiększyła się o 3,8%, a w skali roku wzrosła o 2,6%.

W wyrażeniu wartościowym produkcja przemysłowa w październiku br. w stosunku do poprzedzającego miesiąca zmniejszyła się o 1,1%, a w porównaniu z październikiem 2016 r. wzrosła o 2%.

Indeks PMI w sektorze wytwórczym w listopadzie br. osiągnął poziom 58,1 pkt. (wzrost o 3,7 pkt w stosunku do października br.). Należy przy tym pamiętać, że przekroczenie pułapu 50 pkt. równoznaczne jest z dobrą koniunkturą. W Polsce indeks ten w listopadzie br. wyniósł 54,2 pkt.