Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPoziom produkcji budowlanej w Irlandii w III kwartale 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-12-08 13:19:33
produkcja, budownictwo

Sytuacja na irlandzkim rynku budownictwa mieszkaniowego z roku na rok ulega dynamicznej poprawie

Według wstępnych danych CSO produkcja budowlana w Irlandii w III kwartale br. w wyrażeniu ilościowym zwiększyła się o 18,4% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W przeciągu 3 miesięcy poprawa wyniosła 6,1%. Na wynik ten największy wpływ miało budownictwo mieszkaniowe, gdzie w ciągu roku wzrost osiągnął 41,2% (+16,4% w skali kwartału). Poprawa nastąpiła także w budownictwie inżynieryjnym i budownictwie komercyjnym. Produkcja w skali roku rosła odpowiednio o 6,5% i 4,5% (w ciągu ostatnich trzech miesięcy odpowiednio nastąpił spadek -3,1% i wzrost +5,3%).

W wyrażeniu wartościowym w III kwartale br. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku wyniki sektora budowlanego w Irlandii zwiększyły się o 17,1%, a w przeciągu 3 miesięcy o +5,2%. W budownictwie mieszkaniowym w ciągu roku odnotowano wzrost o 37,7% (+15,1% w skali kwartału), w komercyjnym o 4,5% (-4,5% w skali kwartału), a w budownictwie inżynieryjnym o 2,4% (+3,8% w skali kwartału).

Sytuacja na irlandzkim rynku budownictwa mieszkaniowego z roku na rok ulega dynamicznej poprawie. Stanowi to dobrą prognozę dla rozwoju sprzedaży polskich materiałów budowlanych, konstrukcji stalowych, elementów wykończeniowych, drzwi, okien, mebli i wszelkich innych produktów związanych z wyposażaniem domów i mieszkań.