Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIzby handlowe i organizacje branżowe w Irlandii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-04-04 15:20:48
izba, handel, branże

Organizacje wspierające wymianę handlową

Izby handlowe

Organizacją zrzeszającą izby handlowe w Irlandii jest Chambers Ireland (www.chambers.ie), której członkami jest ok. 50 izb reprezentujących interesy ponad 13.000 przedsiębiorców. Chambers Ireland przyjęła formę prawną spółki, której odpowiedzialność finansowa ograniczona jest do wysokości uzyskanych gwarancji.

Chambers Ireland jako organizacja parasolowa prowadzi działania na wielu płaszczyznach od publikacji magazynu dla MŚP po składanie uwag i wniosków do planów inwestycyjnych rządu w ramach konsultacji społecznych. Do jej głównych zadań należy wspieranie biznesu, szczególnie MŚP m.in. poprzez prowadzenie szkoleń.

Chambers Ireland wydaje m. in. "InBusiness Magazine" (kierowany do przedsiębiorców kwartalnik zawiera m.in. praktyczne porady dla MŚP), comiesięczny biuletyn elektroniczny (zawiera najnowsze wiadomości z zakresu zmian prawnych), materiały informacyjne dla przedsiębiorców (poradniki).

Chambers Ireland angażując się także we wspieranie firm w działalności na rynkach zagranicznych, świadczy usługi tłumaczeniowe, organizuje misje handlowe, spotkania networkingowe i informacyjne, poprzez zrzeszone izby pomaga wypełniać dokumenty handlowe niezbędne w obrocie międzynarodowym, a także umożliwia dostęp do międzynarodowych izb handlowych.

Polscy przedsiębiorcy zainteresowani rozwojem współpracy z rynkiem irlandzkim mogą przesyłać informacje dot. swojej oferty biznesowej do poszczególnych izb z prośbą o ich rozpropagowanie wśród członków danej izby. W poniższym pliku podajemy listę izb handlowych zrzeszonych w Chambers Ireland wraz z danymi kontaktowymi.

 

Organizacje branżowe

Poza izbami handlowymi w Irlandii ważną rolę odgrywają organizacje branżowe. Jednostki te nie tylko reprezentują interesy poszczególnych środowisk gospodarczych, ale też są ważnym partnerem dla irlandzkiej administracji rządowej. Organizacje branżowe pomagają przy opracowywaniu ocen skutków przygotowywanych przez parlament regulacji prawnych odnoszących się do poszczególnych gałęzi gospodarki. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z organizacji branżowych w Irlandii.
Pliki do pobrania

2017 04 04 Izby Handlowe w Irlandii
pdf | 256.31 KB
Pobierz
2017 04 03 Organizacje branzowe w Irlandii
pdf | 425.35 KB
Pobierz