Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek budowlany w Irlandii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Przemysław Buczkowski | 2017-12-20 10:26:54
budownictwo

Sytuacja w budownictwie w Irlandii ulega systematycznej poprawie. W ostatnich trzech latach produkcja budowlana zwiększa się w tempie dwucyfrowym.

Sytuacja w budownictwie w Irlandii ulega systematycznej poprawie. W ostatnich trzech latach produkcja budowlana zwiększa się w tempie dwucyfrowym. W III kwartale 2017 r. w wyrażeniu ilościowym zwiększyła się o 18,4% w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzedzającym. W przeciągu 3 miesięcy poprawa wyniosła 6,1%. Na wynik ten największy wpływ miało budownictwo mieszkaniowe, gdzie w ciągu roku wzrost osiągnął 41,2% (+16,4% w skali kwartału). Poprawa nastąpiła także w budownictwie inżynieryjnym i budownictwie komercyjnym. Produkcja w skali roku rosła odpowiednio o 6,5% i 4,5%.

Według raportu przygotowanego przez Ulster Bank nastroje wśród kadry kierowniczej sektora budowlanego w Irlandii są całkiem dobre. Indeks PMI (ang. The Ulster Bank Construction Purchasing Managers’ Index) w tym obszarze w listopadzie 2017 r. wskazał 56,7 pkt.

Pozytywne oceny dominują także w raporcie pt. Construction Market Review. Podkreśla się w nim rosnącą wartość inwestycji budowlanych, silne ożywienie w budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym. W przyszłym roku autorzy oczekują wzrostu wydatków rządowych na projekty infrastrukturalne, które mają zniwelować wpływ Brexitu. Więcej zamówień ma także kreować krajowy sektor hotelarsko-gastronomiczny (ang. hospitality sector), który w ostatnich latach odnotował silne wzrosty. Dzięki temu właściciele tych obiektów będą bardziej skłonni do inwestycji i modernizacji.

Wszystko wskazuje na to, że 2018 r. będzie kolejnym rokiem dobrej koniunktury w budownictwie w Irlandii. Stanowi to dobrą prognozę dla rozwoju sprzedaży polskich materiałów budowlanych, konstrukcji stalowych, elementów wykończeniowych, drzwi, okien i wszelkich innych produktów związanych z wyposażaniem domów i mieszkań, w tym mebli.

Pełne opracowanie nt. rynku budowlanego w Irlandii zawierające szczegółowe dane nt. produkcji, listę najważniejszych budowlanych sieci handlowych, listę targów i organizacji branżowych dostępne jest do pobrania poniżej.
Pliki do pobrania

Rynek budowlany w Irlandii
pdf | 468.38 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Materiał na poduszki ogrodowe Oxford

Oxford jest odporną, wodoszczelną i jednocześnie przyjemną w dotyku tkaniną zewnętrzną, która spr...
Polska - Nowa Sól 2020-06-02 Dodał: Mariusz Giwierski Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert